19:42

Simon i Joe czyli nowe nabytki


Świeżo odebrane z paczkomatu:

Simon Tofield:

Kot Simona - kalendarz ścienny 2011 - Dziesiątki nowych - nigdzie niepublikowanych - rysunków Simona Tofieda, najważniejsze święta (na przykład Dzień kota, Dzień czarnego kota).

Kot Simona na każdy dzień 2011
- Dziesiątki nowych - nigdzie niepublikowanych - rysunków Simona Tofieda, najważniejsze święta (na przykład Dzień kota, Dzień czarnego kota), nieprzebrane morze trafnych cytatów (na przykład "Kot znajduje się zawsze po niewłaściwej stronie drzwi").

Kot Simona. Za płotem. - Co tak naprawdę twój kot wyprawia za płotem?
Wszystko przez to kąpanie. Gdyby Simon nie targnął się na święte prawo kota o osobistym dbaniu o higienę, jego kot nie postanowiłby spakować tobołka i odejść.
Ale z drugiej strony - gdyby nie to, nie poznałby dowcipnych jeży, kolonii zajęcy i rodziny lisów. Nie zaprzyjaźniłby się z dzikim kotem o jednym oku i nie próbował wydoić krowy. Gdyby nie ucieczka nie dowiedziałby się, jak się żyje za płotem.

Joe Hill "Rogi" - Ignatius Perrish budzi się pewnego ranka kompletnie skacowany. Jest pewien, że w nocy narobił głupstw, ale nic nie pamięta. W lustrze zauważa z przerażeniem, że wyrosły mu rogi... Zdezorientowany idzie do lekarza. Dostrzega też inną prawidłowość: wszyscy zaczynają mówić mu, co myślą. Bez ogródek, tak jakby nie mogli się powstrzymać. Kiedy Ig dotyka skóry innego człowieka, poznaje jego myśli, wspomnienia, widzi przeszłość. Rok wcześniej zgwałcono i brutalnie zamordowano jego dziewczynę i właśnie to wydarzenie doprowadziło Ignatiusa na skraj załamania nerwowego. Czy nowe zdolności pomogą mu wrócić do równowagi i odkryć, kto jest winien śmierci ukochanej?

i książeczka z kuponami rabatowymi od InPostu ze zdjęciem, które bardzo przypadło mi do gustu:

* opisy książek zaczerpniętę z Merlin.pl

4 komentarze:

 1. Filmiki z kotem simona na youtubie mogę oglądać godzinami. Książki też są super.

  OdpowiedzUsuń
 2. mnie za to dziwi jak może być kot bez wąsów. Simon jak na ich wielbiciela nie powinien przeoczyć tak ważnego szczegółu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę zdobyć kalendarz na każdy dzień ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. polecam. cytaty w nim są obłędne :) np:
  "Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los" - Oscar Wilde
  "Pies przyjdzie na zawołanie, kot odbierze wiadomość i skontaktuje się z tobą w wolnej chwili" - Mary Bly
  "Kot składa się z futra, kota właściwego i podzespołu mruczącego" - Anonimowe

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger