22:11

Śpiąca laleczka - Jeffery Deaver


"Śpiąca laleczka" Jeffery Deaver

ocena ******

Thrillery to chyba mój ulubiony gatunek jak filmów tak i książek.

W Śpiącej laleczce tym co mnie najbardziej zaciekawiło jest nawiązanie do Charlsa Mansona i serialu Lie to me (z czego nie wiem czy ksiażka nawiązuje do niego czy on do książki, czy żadne do żadnego, ale mi się tak skojarzyło).

Historia opiera się na postacach:
Kathryn Dance, policjantki która specjalizuje się w wykrywaniu kłamstwa i technikach przesłuchań oraz Daniela Pella, skazanego na dożywocie mordercy i fana Mansona jednocześnie.

Czyta się świetnie i trzyma w napięciu do końca.


"Z kalifornijskiego więzienia ucieka Daniel Pell, skazany na dożywocie za wymordowanie rodziny zamożnego biznesmena. Zbieg przystępuje do realizacji swojego planu, zabijając kolejne ofiary i manipulując ludźmi, z których czyni posłuszne sobie marionetki. Na czele pościgu staje Kathryn Dance, agentka Biura Śledczego Kalifornii. Aby odkryć zamiary psychopatycznego mordercy, zwraca się o pomoc do kobiet należących niegdyś do założonej przez Pella grupy fanatycznie oddanych mu wyznawców. Odpowiedź może także znać Śpiąca Laleczka, dziewczynka, która jako jedyna przeżyła zbrodnię popełnioną przez Pella przed siedmiu laty. Żeby wygrać pojedynek z bezwzględnym zbrodniarzem, Kathryn Dance musi przedrzeć się przez labirynt kłamstw i przemilczeń i dotrzeć do prawdy o przeszłości." /Merlin.pl

1 komentarz:

  1. Polecam także inne książki Deavera- naprawdę warto a tu można przeczytać o nich nieco więcej:
    http://cztasz.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger