22:36

Londyn we krwi - James Craig

Kto, z kim, dlaczego i za jakie pieniądze? Te pytania zdają się od wieków, nieodzownie łączyć się ze światem wielkiej polityki. Kto ma władzę, ten z miejsca zwraca na siebie uwagę, a zawiści w oczach obserwujących nigdy nie brakuje.

Tuż przed kolejnymi wyborami do brytyjskiego parlamentu, ktoś w okrutny sposób morduje byłych członków ekskluzywnego Klubu Merrion. Zebrane dowody jasno wskazują, że na celowniku znaleźli się przyszły premier oraz burmistrz Londynu. John Carlyle nie cieszy się jednak, myśląc o nadchodzącej sprawie. Wie, że przełożeni szukają na niego przysłowiowego haka, a polityczne kulisy pełne są korupcji, co raczej nie zwiastuje mu prędkiego sukcesu. Aby znaleźć mordercę John zagłębia się w historię z pierwszych stron gazet, o której wiele wpływowych ludzi, wolałaby na zawsze zapomnieć.

Jako osoba, która na co dzień preferuje kryminały z północnym rodowodem, gdzie to obyczaj i psychologia wiodą prym w fabule, nie mogę powiedzieć, żebym w Londynie się nudziła. Powieść Craig’a to duszny kryminał pełen dziennikarskiego zacięcia. Autor dobrze wie, ile warta jest sprawdzona informacja oraz co można za jej pomocą zyskać. Ten były już reporter, nie boi się sięgać do opisów brutalnych morderstw ani gwałtów, dbając przy tym o szczegóły i wywołując w czytelniku dreszcz napięcia.

Londyn we krwi to zbiór ludzkich historii, silnie ze sobą powiązanych krwawymi śladami zbrodni. Solidnie napisana książka o ambicji i rywalizacji w mieście, gdzie atmosfera grozy unosi się praktycznie nad każdym zaułkiem.


James Craig „Londyn we krwi”
Ilość stron: 335
Wyd. Akurat
Ocena: 4/6

17 komentarzy:

 1. Właśnie zaczęłam czytać i bardzo spodobała mi się owa książka. Mam nadzieję, że się rozczaruję dalszą częścią, bo temat książki naprawdę intryguje i wciąga, i mam nadzieję, że pozostanie tak do ostatniej strony...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa książka, wydaje się być inna niż wszystkie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi intrygująco, może przeczytam :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe, ciekawe ;) jednak z racji, że na ten moment nie będzie tego w bibliotece, muszę poczekać ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również preferuję książki z dużą dozą psychologizmu, a nie kryminały stawiające na rozwałkę. Raczej nie sięgnę po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się całkiem ciekawie, więc być może skuszę się na tę książkę, ale niczego nie obiecuje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Opis do mnie nie przemawia za bardzo, ale to co napisałaś o książce sprawia, że aż chce się tę książkę czytać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta atmosfera grozy mnie zaintrygowała :)

  OdpowiedzUsuń
 9. zapowiada się świetnie :))

  zapraszam do siebie :) dopiero zaczynam recenzjować i to w formie youtubowej, może przypadnie Ci do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Juz jakiś czas temu słyszałam o tej książce i nie byłam przekonana czy jest dla mnie. Twoja recenzja mnie przekonała. Z chęcią przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdecydowanie moje klimaty, koniecznie musze przeczytac.

  OdpowiedzUsuń
 12. To coś dla mnie, lubię takie klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja również bardziej przepadam za skandynawskimi kryminałami, ale Londyn jako miasto również bardzo lubię, więc może i kryminał, w którym miejscem akcji jest Londyn także mi się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 14. Lubię, jak się atmosfera grozy unosi ^^ Dlatego chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Na mnie ta książka wywarła spore wrażenie i nie mogę się już doczekac kolejnych części :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Cóż, ze względu na ukończone przeze mnie studia, ta książka wydaje się być koniecznością :) Choć polityka mi obrzydła, książka wydaje się być wciągająca.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger