13:38

Clue: Zagadka Hien Cmentarnych - Jørn Lier Horst


Zagadka Hien Cmentarnych to najmroczniejsza część z wszystkich czterech tomów serii Jørn Lier Horsta. Klimatem zbliżona do thrillera, z wątkami niczym z horroru, przy dużej dawce przygody rodem z Indiana Jones.

Gdy Leo wszczyna alarm w środku nocy, na cmentarzu przy starym kościele coś się dzieje. Wraz z Cecilią, Une i Egonem, niezwłocznie ruszają aby to sprawdzi. Na miejscu okazuje się, że ktoś przekopał stary grób. Une opowiada tajemniczą historię pastora, a Stary Tim zaciekawia nastolatków opowieścią o złocie skradzionym przez tutejszego organistę podczas II Wojny Światowej. Te wszystkie informacje, oraz wciąż do końca nie rozwiązana sprawa śmierci matki Cecilii, prowadzą ich na drogę ku kolejnemu śledztwu. Tym razem nic nie przychodzi łatwo, ale końcówka wyjaśnia wiele.

W Hienach jest mrok, pada deszcz, a w grotach panuje całkowita ciemność. Są tajne przejścia, niewyjaśnione historie i pełna emocji przygoda. Kierkegaard uczy nas, że życie można zrozumieć tylko patrząc wstecz, dając tym samym młodym detektywom znak, w jaki sposób rozwiązać zagadkę.

To zdecydowanie najciekawsza część, liczę, że kolejne utrzymają ten poziom, mimo że trzeba na nie czekać do 2017 roku.

Jørn Lier Horst "Zagadka Hien Cmentarnych"
Seria: CLUE tom 4
Ilość stron: 160
Wyd. Smak Słowa
Ocena: 5/6

7 komentarzy:

 1. Planuję przeczytać pierwszy tom :)

  OdpowiedzUsuń
 2. II wojna światowa? To ja biorę w ciemno ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tylko pamiętaj, że to historia dla dzieci ;)

   Usuń
  2. Ola z książki zawsze z nami4 marca 2016 10:24

   dla dzieci, ale dobrze napisana.

   Usuń
 3. Nie moge się doczekać lektury!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger