08:44

W zachwycie o odbycie - Kaveh Rashidi, Jonas Kinge Bergland


W książkach paramedycznych było już chyba o wszystkim, no prawie o wszystkim, aż do tego momentu...

Cytując Wydawcę: "W zachwycie o odbycie" to dowcipnie napisany poradnik o najważniejszej, a z pewnością najbardziej tajemniczej części ludzkiego ciała. Biorą na warsztat nie tylko budowę odbytu czy historię jego powstania, lecz także kulturowe znaczenie „czarnej dziury” i wiele innych zagadnień. W książce nie brak rzetelnej wiedzy medycznej oraz sporej dawki ciekawostek dotyczących m.in. właściwej higieny, profilaktyki czy coraz popularniejszych chorób odbytu, wykrywanych także u dzieci.

Duet norweskich lekarzy chcąc nam przybliżyć ten pomijany i uznawany na wstydliwy temat, niestety sam zapędził się na manowce. To co miało bawić, stało się żenujące, a co miało pokazywać dystans do całego tematu, po prostu stało się niesmaczne. Szkoda, bo liczyłam na sporą dawkę wiedzy, a nie żartów... dosłownie wziętych z dupy. 

Wartościowe informacje, przykryte zostały słabym humorem, ponieważ autorzy na siłę starają się uchodzić za luzaków. Wrzucają tu i ówdzie wymuszone żarty, które ani trochę nie są zabawne. Szkoda. Rozumiem chęć przedstawienia naukowej treści w zabawniejszy sposób, jednak można to zrobić stylem wypowiedzi albo różnymi anegdotami, a nie humorem rodem z Familiady. 

Tematykę książki popieram, styl jej wykonania neguję na całej linii. Sporo w niej wiedzy, ale niestety i dezorientacji.


Kaveh Rashidi, Jonas Kinge Bergland "W zachwycie o odbycie"
Ilość stron: 224
Wyd. Buchmann
Ocena: 3/6

2 komentarze:

  1. Fajnie, że możemy znaleźć w tej książce istotną wiedzę, ale raczej po nią nie sięgnę. 😊

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. jeśli kogoś drażnią suchary to szkoda czasu. i tak nie dotrwasz do końca...

      Usuń

Copyright © Varia czyta , Blogger