14:15

Piórka


Pamiętajcie by dokarmiać zwierzęta - a nóż pewnego dnia trzymacie w podzięce takie oto cuda.
Kolekcja rośnie.

28 komentarzy:

 1. Piękne piórka i rewelacyjne zdjęcie ;) pierwsze piórko wygląda na puszczykowe, czarne na srokę, kawkę, a to trzecie to może bażant? Zgadłam? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pierwsze i drugie bażant, ale trzecie pojęcia nie mam. jakiś czarny zwierz ;)

   Usuń
  2. O widzisz, a myślałam, że może puszczyk - takie podobne piórko. Jeszcze może być gołąb miejski albo kawka w odmianie leucystycznej... Mimo wszystko zdjęcie piękne!
   Też dokarmiam skrzydlate stwory, ale przylatują tylko wróble, sikory, synogarlice i mazurki. Mam trochę za daleko do lasu czy łąki, by było ich więcej, ale na tyle blisko, że mnie odwiedzają. W zeszłym roku przyleciał krogulec na polowanie, na szczęście dla ptaszków odleciał z niczym. Lubię obserwować zwierzaki są cudowne :)

   Usuń
  3. puszczyk też się u mnie trafi (nocą, siada przed oknem i piszczy, że spać się nie da), ale jeśli chodzi o darmową stołówkę to bażanty i wróble przeważają.

   Usuń
  4. Mieszkasz w fajnej okolicy, skoro takie stwory do Ciebie przychodzą :) Ja mam puszczyka na cmentarzu, kilka ulic ode mnie. W lecie gdy mam otwarty balkon na oścież to słychać nawołującą samicę. Zawsze mnie to trochę stresuje i powoduje ciarki na plecach od kiedy przeczytałam "Dom na wyrębach" Dardy i puszczyki darzę wielką estymą oraz nabożną czcią ;)

   Usuń
  5. pod lasem więc różni goście się trafiają. za to ja podziwiam Twoją wiedzę - z widzenia znam mnóstwo stworzeń, ale zdefiniować gatunek potrafię tylko kilku.

   Usuń
 2. Ładne piórka. Kojarzą mi się z jedną grą, w której występowały piórka ptaków. No głównie gołębi, ale były. [ Szept Myśli ]

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie fajne ;) Dużą masz kolekcję ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. póki co trzy sztuki - widoczne na zdjęciu ;) zbieram tylko większe egzemplarze.

   Usuń
 4. Śliczne. To środkowe mnie zachwyca.

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczne. Ale ważne w dokarmianiu jest to, by robić to regularnie - zwierzaki się przyzwyczajają :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u mnie wszystkie ziemniaki z obiadu i stare kromki ląduje przy płocie, więc stołówkę mają czynną cały rok. plus owoce z rożnych krzaków rosnących na ogrodzie.

   Usuń
 6. Zazwyczaj nie zwracam uwagi na pióra, ale te są niesamowite.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mi wystarczy dokarmianie moich wybrednych łobuziaków w domu (dwie kotki-psotki) :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w moim są 4 koty i 2 psy, ale zwierzęta sąsiadów, jak i te dzikie, nadal chętnie nas odwiedzają. czasami robi się tłoczno ;)

   Usuń
 8. też mam kilka piórek, lubię dokarmiać ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. To pośrodku piórko jest najładniejsze :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ptaki, ssaki... Dokarmiamy cztery koty. najpierw zjawił się kot bez jednego oka. Podkarmiony zaczął się oswajać, zaprzyjaźnił się z nami, miauczy na powitane, ociera się, łasi. Potem przyszła mała, nieśmiała kotka, która jak się potem okazało, była w ciąży. Teraz mamy dwa duże i dwa malutkie koty. Nie jedzą byle czego. Kupujemy im podroby. Są tanie i wartościowe dla kotów.
  Ptaki dokarmiamy w karmniku + słoninka dla sikorek.

  OdpowiedzUsuń
 11. Pierwsze i drugie wygląda jak rosół, czyli bażant ;) Piękne zdjęcie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a tam od razu rosół z bażanta. nie o takie skojarzenia mi chodziło ;))

   Usuń
 12. W ostatnim czasie zaczęłam w wolnym czasie robić biżuterię z piór różnego rodzaju, sztucznych jak i również tych znalezionych na drodze, łące i muszę przyznać, że to super zajęcie na spędzenie wolnego czasu i odstresowanie się ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Motyw piór pojawia się także w dekoracjach. Wszelkiego rodzaju wianki z ptasich piór czy też własnie biżuteria z ich udziałem to przepiękna sprawa ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger